Off-road turystyczny


"Kredens" wszystko do gotowania w jednym miejscu.
"Kredens" wszystko do gotowania w jednym miejscu.

A.....B.....C turystycznego           wyposażenia.

 

* Najważniejsze -->> woda do picia czyli odpowiednio zabezpieczona w przeznaczonym do tego celu pojemnikach/zbiornikach w ilości adekwatnej do rejonu w jakim będziemy przebywać pomnożoną przez ilość osób w samochodzie. Zawsze jest lepiej więcej zabrać.

* Zabezpieczenie przewożonej żywności o przedłużonym terminie ważności konserwy,zupy itd. itp. w hermetycznych pojemnikach.

* Odpowiednio wyposażona apteczka wraz z niezbędnymi lekami dla kierowcy, pasażerów.

* Kuchenki na paliwo płynne, gazowe, stałe. Można zabrać ze sobą odpowiedni zestaw żywieniowy który wyposażony jest również w chemiczny podgrzewacz.

* Wszelkiego rodzaju odstraszacze owadów -->> zimą raczej nie potrzebne.

* Spanie-->> w zależności od regionu odpowiednio dobrany bądź namiot lub śpiwór. Na terenach gdzie występują różnego rodzaju jadowite owady raczej nie kładźmy się spać bezpośrednio na ziemi a i moskitiera też się przydać może. Najlepszym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju namioty dachowe kupne lub samoróbki lub też spanie w samochodzie gdy jest do tego odpowiednio zaadoptowany.

* Ubranie stosowne na porę roku oraz klimat. Dobrym rozwiązaniem jest pakowanie każdej części ubrania oddzielnie do woreczków plastykowych zamykanych hermetycznie-->> unikniemy w ten sposób zamoczenia całego ubrania. Ubranie może ulec zamoczeniu np. gdy podczas przeprawy wodnej samochód odmówi nam posłuszeństwa a na pomoc musimy czas jakiś czekać. Dokumenty,pieniądze,sprzęt elektroniczny powinien być szczególnie zabezpieczony.

* Sprzęt biwakowy-->> stoliki, krzesełka, naczynia nie tłukące, parasole znacznie umilą Nam pobyt w terenie.

* Niby prozaiczna sprawa ale...... papier toaletowy, nakładki higieniczne na deskę sedesową- też przydatne są ;)) i warto zapakować je w worek wodoszczelny.

* Środki higieny-->> chusteczki odświeżające (np. takie dla niemowląt), mydło w postaci listków lub takie którego się nie spłukuje wodą-->> są dostępne na rynku.

* Zapasowe baterie lub akumulatorki które będziemy mogli naładować z gniazdka zapalniczki. Jeśli zabieramy ze sobą sprzęt elektroniczny przydatna może być przetwornica 12/220 o odpowiednio dobranej mocy.

* Mapy, przewodniki, słowniki państw w których będziemy. Warto jest zapoznać się ze zwyczajami panującymi w danym państwie.

 

A to wszystko zabezpieczone przed samowolnym przemieszczaniem się w samochodzie np. po przez paski skórzane, paski na rzepy lub nawet paski do mocowania rowerów w ostateczności opaski samozaciskowe (musimy mieć ich trochę w zapasie). Dobrym rozwiązaniem jest zabudowa samochodu skrzyniami wyprawowymi i czy będą to samoróbki czy też kupione gotowce jeśli wprowadzą Nam porządek i ład w samochodzie turystyczny wyjazd nie upłynie Nam na poszukiwaniu co gdzie jest w samochodzie. Wiele pomysłów możemy zaczerpnąć z urządzenia jachtów. Przetrenujmy parokrotnie pakowanie całego tego majdanu przed wyjazdem a zobaczycie jak nam ułatwi to wyjazd i zaoszczędzi nerwów.

 

https://picasaweb.google.com/mudmania4x4/ModyfikacjeTurystyczneSamochoduMitsubishiPajero28TDI1995Long#

 

https://picasaweb.google.com/mudmania4x4/NamiotDachowy#